Kniha Paranorma! Art od Selfish Platinum zdarma ke stažení!

Kniha Osude, jsem vinen od Selfish Platinum zdarma ke stažení!

Najdete je na webu ctenizdarma.cz v sekci "Knihy". K dispozici jsou formáty PDF, epub a mobi.

Rapper vs. sportovec

21. january 2017 at 21:35 | Selfish Platinum |  Selfish Platinum
Lidé často ostatní hodnotí podle toho, co dokáží a v čem vynikají. Ke každé kategorii se ale vážou různé předsudky , které ale ne vždy odpovídají realitě.

Když se řekne "rapper", téměř všichni si představí úplně to nejhorší - někoho, kdo nerespektuje pravidla, má problém zařadit se do společnosti a stýká se s pochybnými lidmi. Oproti tomu "sportovec" bývá spojován s pozitivními hodnotami a se zdravým životním stylem. Když někdo o sobě prohlásí, že je rapper, často sklidí vlnu výsměchu, zatímco pokud o sobě řekněte, že jste sportovec, lidé vás většinou pochválí.

Pokud ale kdokoli zamíří do vrcholového sportu, nebo do amatérských klubů, kde již soutěživost hraje roli, často zjistí, že se jedná nejen o nezdravé prostředí kvůli přetěžování organismu a stresu, ale i o prostředí vysoce selektivní, a tím k mnoha lidem nepřátelské. Pokud nejste dostatečně vysocí, máte jen omezenou možnost prosadit se v basketbalu, pokud nemáte dobrou tělesnou konstituci, pak se místo spoluhráčem i třeba v amatérské soutěži, stanete většinou jen terčem posměchu. Kde jsou potom ty všemi uctívané hodnoty?

Oproti tomu rap je o tom nebát se být jiný. V rapu nemusíte "zapadat", aby jste byli oblíbení. Vím, že rap je také hodně o soutěžení, ale také nabízí prostor k vyjádření své individuality a ve své původní formě je o odvaze poprat se se svými problémy, nemít strach o nich mluvit a nebát se vyčnívat. Zkrátka v něm můžete být sami sebou. Škoda jen, že někteří současní rappeři zavádějí význam slova rap a rapová hudba někam trochu jinam...

 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement