Kniha Paranorma! Art od Selfish Platinum zdarma ke stažení!

Najdete ji na webu ctenizdarma.cz v sekci "Knihy". K dispozici jsou formáty PDF, epub a mobi.
Sledujte mě na DeviantArt.

January 2017

Rap vs. speciální potřeby

24. january 2017 at 20:19 | Selfish Platinum |  Selfish Platinum
Možná si říkáte, že je rap otevřený všemu nevšednímu, ale ne vždy to platí. Rappeři, samotní fanoušky nebo haters umí někdy být pořádně krutí. Co přesně mám na mysli? Například urážlivé vtipy o lidech se speciálními potřebami. Ať už si někdo dělá srandu ze samotných rapperů, nebo rappeři z ostatních lidí, kteří bohužel vzhledem k podmínkám, za než nemůžou, mají ztížený život. Před několika měsíci jsem četl jeden komentář na YouTube pod videem od Rich Gang, že prý je hezké, že existuje skupina složená z rapperů se speciálními potřebami.

WTF?!
Ať už jsou Birdman, Young Thug, Rich Homie Quan a spol. jakkoliv nevšední, rozhodně nejsou nijak postižení. Opravdu není hezké vysmívat se lidem, kteří se nebojí vyčnívat, a zaměňovat jejich jinakost za nemoc nebo postižení. A jak se asi při přečtení podobného komentáře musí cítit ti, kteří mají život skutečně nějak ztížený? Na to už asi autor komentáře nepomyslel. Já sám jsem se čas od času stal terčem podobných vtipů a urážek a už toho mám zkrátka dost!

Proč se Lil' Wayne tolik změnil?

23. january 2017 at 19:32 | Selfish Platinum |  Podprahové zprávy v rapu
Pokud sledujete Waynovu tvorbu několik let, pak jste si určitě všimli, jak moc se změnila. Je daleko temnější a čím dál víc depresivní. Well, řeknu vám svůj názor. Svět, který vidíme a vnímáme našimi smysly, je jen malou částí toho, co existuje. Nevidíme například energie, které mohou sami o sobě být pozitivní nebo negativní. A právě umělci, zejména pak ti hodně slavní, bývají terčem vlivů negativních. Má to jednoduché vysvětlení - umělci jednak tvoří intuitivně, a proto jsou snadněji ovlivnitelní. Zadruhé mají na ostatní lidi velký vliv, a tak prostřednictvím nich se jakási entita může projevit a dosáhnout svého cíle. Podobná situace se může stát každému umělci, a běžně se to děje. Pokud ten, kdo tvoří, nemá silnou povahu, sám negativnímu vlivu propadne, a co hůře - šíří ho dál, a tak krůček po krůčku ovlivňuje své fanoušky směrem k temným věcem, aniž by si oni sami byli hned té změny vědomi. Umělec tak, aniž by to sám možná původně zamýšlel, svádí další duše na špatnou cestu. Netvrdím, že je to zrovna případ Lil' Wayna a že je to skutečně tak. Je to pouze můj názor, nic víc.


Výstava Paranorma! Art od Selfish Platinum

8. january 2017 at 18:01 | Selfish Platinum |  Selfish Platinum
Výstava na téma knihy Paranorma! Art od Selfish Platinum. Celou knihu si můžete volně stáhnout zde:


Výstavu můžete navštívit do 17. ledna 2017 v Galerii P na Pivovarském náměstí v Hradci Králové (8:00 - 16:30h ve všední dny).

Všichni jste srdečně zváni!

Zajímavost: Kým byste byli v knize Paranorma! Art?
- Zábavný test zde: