Kniha Paranorma! Art od Selfish Platinum zdarma ke stažení!

Kniha Osude, jsem vinen od Selfish Platinum zdarma ke stažení!

Najdete je na webu ctenizdarma.cz v sekci "Knihy". K dispozici jsou formáty PDF, epub a mobi.

January 2017

"Ladieees!!!"

Yesterday at 20:21 | Selfish Platinum |  Selfish Platinum
Znáte písničku Ringtone od R. Kellyho a Polow da Don, jak v ní Polow zakřičí: "ladieees!"? Tak tady by si určitě přišel na své:


A co je u mě nového? Právě je tady bouřka, ale naštěstí přišla až večer, protože jsem si s sebou nepřivezl deštník. Což mi připomíná zážitek ze střední, kdy jsem chodil na elektroakustiku a jednou pršelo, a tak jsem samozřejmě přišel pod deštníkem a ten učitel se najednou začal smát jako blbec a řekl, že prý vypadám jako bezdomovec, a přesto mám deštník. No jo, Selfish zkrátka nikdy nikam nezapadne... Platinum rule!

Shut up, man!

Yesterday at 6:35 | Selfish Platinum |  Selfish Platinum
I po mých předchozích negativních zkušenostech se studiem v zahraničí jsem se to rozhodl na semestr znovu zkusit, tentokrát mimo Evropu. A bohužel hned první den se mi stalo to, čeho jsem se ve skrytu duše obával. Šel jsem po ulici blízko místa, kde jsem ubytovaný, a najednou na mě začal křičet a sprostě nadávat cizí člověk. Zřejmě nějaký blázen.

Bylo to trapné. On na mě křičel neustále - nejprve zblízka, a pak i když už se ode mě vzdaloval. Všichni ostatní se na mě otáčeli a já měl chuť se schovat. Měl jsem hrozný strach.

A strach mám vlastně pořád. Nechápu, jak si takový člověk může dovolit někoho urážet jenom od pohledu a proč zacílil zrovna na mě. Mám se ho bát, pokud ho potkám znovu? Jsem tady vůbec v bezpečí?

Rapper vs. sportovec

Saturday at 21:35 | Selfish Platinum |  Selfish Platinum
Lidé často ostatní hodnotí podle toho, co dokáží a v čem vynikají. Ke každé kategorii se ale vážou různé předsudky , které ale ne vždy odpovídají realitě.

Když se řekne "rapper", téměř všichni si představí úplně to nejhorší - někoho, kdo nerespektuje pravidla, má problém zařadit se do společnosti a stýká se s pochybnými lidmi. Oproti tomu "sportovec" bývá spojován s pozitivními hodnotami a se zdravým životním stylem. Když někdo o sobě prohlásí, že je rapper, často sklidí vlnu výsměchu, zatímco pokud o sobě řekněte, že jste sportovec, lidé vás většinou pochválí.

Pokud ale kdokoli zamíří do vrcholového sportu, nebo do amatérských klubů, kde již soutěživost hraje roli, často zjistí, že se jedná nejen o nezdravé prostředí kvůli přetěžování organismu a stresu, ale i o prostředí vysoce selektivní, a tím k mnoha lidem nepřátelské. Pokud nejste dostatečně vysocí, máte jen omezenou možnost prosadit se v basketbalu, pokud nemáte dobrou tělesnou konstituci, pak se místo spoluhráčem i třeba v amatérské soutěži, stanete většinou jen terčem posměchu. Kde jsou potom ty všemi uctívané hodnoty?

Oproti tomu rap je o tom nebát se být jiný. V rapu nemusíte "zapadat", aby jste byli oblíbení. Vím, že rap je také hodně o soutěžení, ale také nabízí prostor k vyjádření své individuality a ve své původní formě je o odvaze poprat se se svými problémy, nemít strach o nich mluvit a nebát se vyčnívat. Zkrátka v něm můžete být sami sebou. Škoda jen, že někteří současní rappeři zavádějí význam slova rap a rapová hudba někam trochu jinam...


Výstava Paranorma! Art od Selfish Platinum

8. january 2017 at 18:01 | Selfish Platinum |  Selfish Platinum
Výstava na téma knihy Paranorma! Art od Selfish Platinum. Celou knihu si můžete volně stáhnout zde:


Výstavu můžete navštívit do 17. ledna 2017 v Galerii P na Pivovarském náměstí v Hradci Králové (8:00 - 16:30h ve všední dny).

Všichni jste srdečně zváni!

Zajímavost: Kým byste byli v knize Paranorma! Art?
- Zábavný test zde: