Kniha Paranorma! Art od Selfish Platinum zdarma ke stažení!

Najdete ji na webu ctenizdarma.cz v sekci "Knihy". K dispozici jsou formáty PDF, epub a mobi.
Sledujte mě na DeviantArt.

Waveboard vs. Longboard vs. Free-line

23. june 2016 at 7:25 | Selfish Platinum |  Selfish Platinum doporučuje
Dalo by se říci, že od té doby, co začal Lil' Wayne skejtovat, je skateboarding hlavním koníčkem mnoha příznivců rapu i rapperů samotných. Existují ale i další alternativy, jak si skvěle zajezdit. Selfish Platinum je pro vás všechny otestoval :D

Waveboard asi vypadá nejlépe. Je efektivní, dobře se na něm zatáčí, a když na něm jedete, připadáte si, jako když surfujete na vlnách a zároveň jste automaticky středem pozornosti. Není těžké se na něm naučit jezdit, zvládne to opravdu každý. Chce to jen pár dnů až týdnů tréninku. Naskakovat na něj také není těžké, hlavně pokud si pomůžete sklonem terénu. A nevýhody? Well, tak například pokud se s ním vydáte na rampy, což můžete, tak musíte vzít v potaz, že na waveboardu se nedá jezdit obráceně, než špičkou dopředu. Také pokud chcete sešlápnout zadní okraj waveboardu, abyste se mohli prudce otočit, pak nejspíš spadnete, protože zadní kolečko je tím, jak je otáčivé a zkosené, hodně nestabilní. Prostě vám to podjede a rovnováhu v takové situaci udrží snad jen opravdový master. Také pokud se vám waveboard rozjede rychle z kopce dolů na úzké silnici, pak budete mít co dělat, abyste neudělali minimálně kotrmelec. Waveboard totiž jen tak nezabrzdíte. Na poslední nevýhodu, kterou zmíním, jsem doplatil bohužel i já. U doktora mi bylo řečeno, že mi waveboarding poškodil vysokou zátěží kostrč. A bylo po ptákách :( Proto jsem si musel pořídit longboard.

A první dojem z longboardu? Zklamání. Longboarding je jednodušší, ale také nudnější. Navíc je longboard těžký, takže pokud ho někam přenášíte, tak se na rozdíl od waveboardu docela nadřete. Také mě naštval fakt, že na nějakých typech longboardů kolečka přesahují, takže si o ně můžete při jízdě zakopnout. Proto je lepší nejezdit příliš rychle. Na longboardu sice jezdím rád, ale pokud bych býval nemusel s waveboardingem trochu zvolnit, tak by jednoznačně vyhrál waveboard.


A co free-line? Znáte je? Jde o dvě destičky opatřené kolečky, na nichž se jezdí podobným stylem, jako na waveboardu, ale zároveň se můžete naučit i triky, které znáte z bruslí. Například piruetu. Technika jízdy je ale o něco težší, než na waveboardu, protože pohyby, které se musíte naučit, jsou složitější. Nevýhodou jsou široká kolečka, protože se snadněji zadrhnou o kamínek nebo klacek na cestě. A ačkoliv na internetu kolují různá videa, na kterých lidé předvádějí s free-line skutečně mistrovské kousky, je hodně těžké se je naučit. A vaše kostrč bude při jízdě trpět stejně jako na waveboardu. I když jsou free-line super, tak waveboarding u mě stále vede. Doufejme, že se mu budu moct zase za nějaký čas naplno věnovat.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama