Kniha Paranorma! Art od Selfish Platinum zdarma ke stažení!

Najdete ji na webu ctenizdarma.cz v sekci "Knihy". K dispozici jsou formáty PDF, epub a mobi.
Sledujte mě na DeviantArt.

2 rappeři, kterým je těžko rozumět

23. april 2016 at 20:30 | Selfish Platinum |  Selfish Platinum doporučuje
Když se někdo chce věnovat rapu, většinou ho ostatní nabádají, aby dobře vyslovoval. Co když se ale někdo rozhodne jít na to netradiční cestou, a z neobvyklého projevu si vybudovat kariéru?

Future

Rappera Future hned na první poslech pozná asi každý. Téměř neustále používá podobný instrumentální doprovod a má velmi specificku barvu hlasu. A výslovnost také. Ale nic z toho podle mě není na škodu, protože právě tím vyniká. Právě díky tomu, jaký je a co tvoří, si ho všichni pamatujeme a rádi posloucháme.

Young Thug

Oproti tomuhle rapperovi zní Future téměř zcela běžně. Young Thug nejenže (možná i záměrně) nesrozumitelně vyslovuje, ale odlišuje se i jinými zbůsoby, a na své odlišnosti dokázal vybudovat zářnou kariéru. Vždyť, třeba song Lifestyle patří mezi nejznámější rapovou tvorbu za poslední dobu vůbec...

Někteří lidé, kteří nemají v lásce rap, mi v minulosti říkali, že rapperům, jako je třeba Lil Wayne, nerozumí, prý kvůli jeho výslovnosti. Dnes, kdy svět zná a obdivuje právě třeba Young Thug, si myslím, že by jejich argument neobstál. Oni třeba Waynovi spíše rozumět nechtějí...

A můj názor na rappery, kteří mají "problém" s výslovností? Myslím si, že nezáleží na tom, čím se odlišují, ale že je dobře, že mají odvahu se právě nějak něčím odlišit a vybudovat si vlastní styl. Future i Young Thug si svou popularitu rozhodně zaslouží!
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama