Kniha Paranorma! Art od Selfish Platinum zdarma ke stažení!

Najdete ji na webu ctenizdarma.cz v sekci "Knihy". K dispozici jsou formáty PDF, epub a mobi.
Sledujte mě na DeviantArt.

Rappeři by neměli měnit jména...

11. march 2016 at 1:00 | Selfish Platinum |  Selfish Platinum doporučuje
Je už tomu asi třičtvrtě roku, co internetovým tiskem proběhla zpráva o údajné změně uměleckého jména rappera Young Thug na Tangy Thug. O tom, nakolik byla zpráva pravdivá se dnes můžeme pouze dohadovat. Předesílaná změna se totiž, zdá se, neudála. A to je podle mého názoru dobře.

Někdy se může stát, že se nějaký rapper rozhodne završit určitou životní etapu a začít "s novou tváří". Ale co potom my, kteří jsme mu fandili? Určitě by nás to přinejmenším zmátlo a vyvolalo pochybnosti, co se vlastně děje. Sám sice nevím z hlavy o žádném rapperovi, který by si ze dne na den změnil umělecké jméno, ale znám takový případ u jednoho hudebníka z jiného žánru, se kterým jsem se dříve osobně znal, a musím říct, že to ve mě vyvolalo řadu nezodpovězených otázek...

Podle mého názoru musí změně uměleckého jména předcházet nějaký opravdu závažný důvod. Ta změna totiž sama o sobě o něčem svědčí. Svědčí o tom, že se za svou minulou tvorbu třeba stydíte. Ale to je přece normální a bezpočet lidí tento stav překonal a překovává. Každý se přece zlepšujeme, ale je škoda zcela vymazat začátky. I dílo s chybami si totiž může najít své příznivce i fanoušky, které byste tím ochudili.

Dobrým důvodem ke změně uměleckého jména by už snad byl jeho ne zrovna povedený počáteční výběr, který by například způsoboval potíže s jeho vyhledáváním na internetu, nebo také pokud by váš výběr výrazně připomínal jméno již dříve tvořícího jiného umělce.
A právě o rapperských jménech a úskalích jejich výběru si něco povíme příště...
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama