Kniha Paranorma! Art od Selfish Platinum zdarma ke stažení!

Najdete ji na webu ctenizdarma.cz v sekci "Knihy". K dispozici jsou formáty PDF, epub a mobi.
Sledujte mě na DeviantArt.

Paranorma! Art - Kapitola XIV

24. march 2016 at 1:14 | Selfish Platinum |  Selfish Platinum - literární tvorba
Varování: Tento příběh je čistě fiktivní. Postavy, události a místa z tohoto příběhu se nevztahují k žádným skutečným osobám, místům či dění.


Kapitola XIV - YoungAndBeatz???

Konečně bylo ráno. Těžké dveře léčebny byly s ohlučujícím rachotem otevřeny. Roger vešel. Za doprovodu jednoho z místních asistentů byl doveden do pokoje, kde na posteli, zády ke dveřím, seděla postava. Rogera trochu zmátly ty zřejmě narychlo ostříhané vlasy, které rapperovi trčely na všechny strany. Roger se k němu přiblížil, posadil se na židli vedle postele a spatřil na YoungAndBeatzovu tvář...

Rapper měl napuchlý obličej a vodnaté, unavené, téměř nepřítomné oči. Zřejmě, stejně jako Roger, prožil bezesnou noc. YoungAndBeatz vypadal otřeseně, a pokud by Roger nevěděl, že je to on, vůbec by zřejmě rappera nepoznal. Trvalo chvíli, než si vůbec YoungAndBeatz všiml, že má návštěvu. Do pokoje mezitím vešel i terapeut Charles a přisunul si druhou volnou židli vedle Rogera. Podíval se na oba kluky, mlčel a ve tváři měl soucitný výraz.

"Ahoj," promluvil překvapivě jako první YoungAndBeatz. Znělo to melancholicky a téměř strojově.
"Ahoj, doufám, že se dáš zase brzo dohromady, abys nenechal svoje fanoušky dlouho čekat," pokusil se Roger o nacvičenou povzbuzující větu. Ale nezabrala.
"Fanoušky???" zeptal se téměř nezaujatě YoungAndBeatz a mírně zdvihl obočí.
"Ty jsi nevzpomínáš? Tvoji fanoušci se těší, až se dáš znovu dohromady a zase v Da Master's natočíte nějaký video." Roger cítil jak jeho věta zní nacvičeně a připadal si trapně. Nevěděl ale, jak jinak s YoungAndBeatz navázat konverzaci, kterou by mu vyjádřil podporu, a ani trochu se nedotkl tématu toho osudného včerejšího večera.
"Já žádný fanoušky nemám," odsekával YoungAndBeatz s vážným výrazem ve tváři strojově jednotlivá slova.
Rogerovi téměř připadalo, že si YoungAndBeatz snad musí dělat srandu. Zároveň si ale uvědomoval, že při současném rapperově stavu je tato doměnka až přespříliš absurdní. Rapper se asi popíráním Rogerových slov chce pouze zbavit stínů své minulosti. Jiné vysvětlení snad ani není...
Nastala chvíle ticha. Nikdo neměl slov.
"No... už teď cestou se mě tři fanoušci ptali, kdy už zase bude YoungAndBeatz zpátky," zalhal nakonec Roger.
YoungAndBeatz neslyšně hrkl: "Kdo?" zeptal se.
Roger se zarazil. Na setinku vteřiny si už myslel, že si snad YoungAndBeatz opravdu nepamatuje sám sebe. Pak si ale uvědomil, že rapper svou krátkou otázkou nemyslel sám sebe, ale ty fanoušky.

"No, takovej ten s těma slunečníma brejlema, jak tě vždycky obdivoval, pak takovej ten s tím hárem a pak nějakej malej kluk," vymýšlel si pohotově Roger. Vystihnout charakteristiky téměř všech YoungAndBeatzových fanoušků naštěstí nebylo až zas tak těžké.
YoungAndBeatz ale Rogerova odpověď neuspokojila. Zíral teď na Rogera se široce rozevřenýma očima. Charles ze sebe vydal krátký zvuk, kterým se bezpochyby snažil upozornit na to, že to Roger svými výmysly trochu přepískl.

"Kdo je ten YoungG?" zeptal se teď YoungAndBeatz. Roger znovu myslel, že žertuje.
"Ten nejlepší rapper na světě, přece," řekl.
Charles se uchechtl.
"Není ti nějak špatně, Rogeri?" zeptal se.
Rogera ta poznámka naštvala a opět si přál, aby za ním ten Charles už nedolézal.
"Nechal bys nás laskavě s YoungAndBeatz o samotě?!" spustil na Charlese naštvaně.
"Já jsem Lawrence," ozval se za Rogerovými zády chladný hlas téměř bez života, až Rogera zamrazilo. Ne, ten hlas přece nemohl patřit YoungAndBeatz... znělo to jako ze záhrobí.
"Prosím??" vyhrkl Roger nevěřícně.
"Já jsem Lawrence," konstatoval opět YoungAndBeatz. Znělo to tak přesvědčivě...
"... Promiň, ale já ti nerozumím..." Roger nechápal.

Do hovoru se znovu vložil Charles: "My zase nerozumíme tobě, Rogeri."
"Copak jste se všichni zbláznili?!" vykřikl Roger. V prostředí psychiatrické léčebny to znělo opravdu trefně.
"Asi by sis měl odpočinout, Rogeri, mluvíš nesmysly," upozornil ho Charles.
"TY JSI PŘECE YoungAndBeatz A JSI RAPPER V DA MASTER'S PRODUCTION!!!" Roger na svého kamaráda křičel.
YoungAndBeatz kroutil nesouhlasně hlavou.
"Rogeri, ty už fakt blouzníš," zasmál se Charles.

"JÁ JSEM LAWRENCE A PRODÁVÁM VE FAST FOO..." teď už zase křičel YoungAndBeatz.
"A CO ROYCE?" přerušil ho rychle Roger a cítil se, jako kdyby právě vytáhl skryté eso z rukávu. Royce je přece pojítkem mezi YoungAndBeatz dnes a jeho minulostí.
"Royce je můj kamarád," řekl YoungAndBeatz, "a já jsem Lawrence, a pokud to budeš ještě zpochybňovat, tak už se s tebou nebudu bavit," odvětil YoungAndBeatz uraženě.

Roger se beznadějně podíval na Charlese.
"Je to tak," potvrdil Charles, "vypadá to, že sis kvůli starostem o Lawrence vykonstruoval falešnou realitu, které teď věříš. Ale to nic není. Takových případů znám ze své praxe hodně. Přijď za mnou zítra v pět do ordinace a zkusíme to vyřešit." Charles se nuceně usmál, a pak definitivně odkráčel, jako kdyby už v pokoji nebylo nic zajímavého k vidění. Jak Roger toho nafoukaného a samolibého Charlese nenáviděl!

Roger se pokusil najít poslední důkaz toho, že YoungAndBeatz opravdu existoval. Kdyby si ho Roger vymyslel, tak by přece neměl v mobilu tunu jeho písniček a videí. Roger opatrně vytáhl mobil z kapsy, z hluboka se nadechl a otevřel adresář "Music"...
a...
….
po

YoungAndBeatz

tu

nebyla

ani

stopa!


Game over.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama