Kniha Paranorma! Art od Selfish Platinum zdarma ke stažení!

Najdete ji na webu ctenizdarma.cz v sekci "Knihy". K dispozici jsou formáty PDF, epub a mobi.
Sledujte mě na DeviantArt.

Paranorma! Art - Kapitola XII

6. march 2016 at 1:00 | Selfish Platinum |  Selfish Platinum - literární tvorba
Varování: Tento příběh je čistě fiktivní. Postavy, události a místa z tohoto příběhu se nevztahují k žádným skutečným osobám, místům či dění.


Kapitola XII - Videoklip

Da Masters Production měla práce až nad hlavu. Připravoval se totiž nový vysokorozpočtový videoklip pro YoungAndBeatz, ve kterém měl rapper hrát roli krvelačného upíra. Upíra, jenž za světel tisíců svíček a a kouře starodávných pochodní vysával ze svých obětí život, až jedna po druhé bezvládně padly na prachem a pavučinami pokrytou zem. Klip se natáčel v temné, až strašidelné starodávně dekorované prostorné místnosti, o jejíž existenci v rámci budovy Da Master's Production neměl YoungAndBeatz do té doby ani tušení. Prostory páchly zatuchlinou, zdi byly téměř celé pokryty děs vyvolávajícími obrazy a výjevy a vrstva prachu na zemi byla opravdová. A pod ní se nenápadně rýsovaly jakési obrazce. Bylo tam neskutečné dusno a po zažehnutí pochodní se část prachu zvedla a učinila tak ovzduší přímo nedýchatelným.

"Ať mi ten kouř neleze do záběru, přímo před kameru," diktoval si jeden z režisérů, asi čtyřiadvacetiletý vysoký muž, který dříve natáčel hlavně pro CityGold. Kdosi hlasitě kýchl a někdo jiný těžce zakašlal. YoungAndBeatz cítil, jak mu prach ucpává hlasivky. Již nebyl schopný promluvit. Ba co víc, jeho pleť byla důkladně pokryta silným makeupem, kvůli kterému si YoungAndBeatz připadal jako v zoufale neprodyšné masce. Prach se mu dostával i do očí a jeho barevné oční čočky ho nemilosrdně řezaly a pálily. Díky falešným zubům mu bylo na zvracení. Poslední věc, která mu k dokonalému utrpení ještě chyběla, byla ta odporná umělá krev, kterou právě jeden z asistentů v nepravidelných obrazcích naléval a vystřikoval na tu ohavnou a neskutečně špinavou podlahu, a pak ji začal patlat i na samotného YoungAndBeatz. Tohle už se nedalo vydržet. Takhle nějak si YoungAndBeatz představoval Peklo.

A netrpěl jen on - prakticky všichni, kdo byli do natáčení nějak zapojeni, nyní v duchu spílali a zoufale se těšili, až jejich práce v Da Master's Production úderen pětadvacátého roku života nadobro skončí. K tomu však ještě samotnému YoungAndBeatz zbývalo nesnesitelně dlouhých šest let, a on byl již nyní tak vyčerpaný, že s jistotou věděl, že těch šest let nevydrží. V duchu se mu opět vybavil děsem zkřivený obličej CityGold prosícího o odpuštění. YoungAndBeatz upřímně doufal, že je CityGold opravdu na Floridě a že jeho nový zaměstnavatel není tak lstivý a krutý jako samotný Da Master. To ale ještě nevěděl, že opravdový CityGold, tedy teď už vlastně Terrence, žije blíž, než si YoungAndBeatz myslí. Blíž místem, avšak stovky či tisíce světelných let vzdálený myslí a duší...

Už začátek natáčení YoungAndBeatz vnímal jakoby v mdlobách. Připadal si, jako kdyby ho někdo dusil špinavým, smradlavým a zatuchlým ručníkem a za všudypřítomného pachu ho silně rozbolela hlava. Měl ukrutnou žízeň. Oči ho nemilosrdně pálily. Pod vrstvou slz se mu obraz začal rozmazávat. Cítil, jak na něho jsou mdloby. Cítil, že už ztrácí kontrolu...
A pak už necítil vůbec nic.

Probral se až na jakémsi tvrdém lehátku zcela ponořen v pronikavém bílém světle. Nechápal to. Chtěl si protřít oči, ale místo toho si na obličej nevědomky nanesl velkou vrstvu lepkavé hmoty. Pak se YoungAndBeatz podařilo štěrbinkami očí prohlédnout, aby zjistil, že je celý od krve. Šokovaně sebou trhl a pokoušel se rychle posadit. Na to však byl příliš zesláblý.
"MYSLEL JSEM SI, ŽE TĚ TO VYDĚSÍ," uslyšel neskutečně silný, téměř až do mozku pronikající hlas. Lekl se. Bolestivě prohlédl přes zamlžené oči a jeho zrakové senzory náznaky potvrdily jeho skrytou domněnku...
Da Master. Kdo jiný!

YoungAndBeatz nemohl hodnotit detaily, ale připadalo mu, že jeho šéf vypadá hrozivěji než jindy. Jeho mohutná silueta jakoby se vznášela vedle toho nemocničního, či snad psychiatrického lehátka, na kterém se YoungAndBeatz nacházel.
Nastalo ticho a YoungAndBeatz se zaposlouchal do bezútěšného tiku hodin - či to snad bylo jeho srdce?

Pak Da Master znovu promluvil.
"Vzhledem k tomu, co se dnes při natáčení stalo..."
Krátce zmlkl a vychutnával si okamžik YoungAndBeatzovi nevědomosti.
"Tak tedy vzhledem k tomu, co jsi při natáčení UDĚLAL... asi se shodneme na tom, že videoklip raději poslouží jen pro účely interního archivu Da Master's Production. TAM HO TEĎ VLOŽÍM A NESNAŽ SE HO HLEDAT, PROTOŽE BY SE TI TO STEJNAK NEPOVEDLO, A NAVÍC...!" Šéf zase záměrně udělal dramatickou pauzu. Několik vteřin bylo dusné ticho..., a pak YoungAndBeatz zachraptěl téměř neslyšný, bázlivý souhlas. Upřímně řečeno se tak neskutečně obával obsahu dotyčného
videa, že ho ani hledat nechtěl. To teda fakt ne.

Da Master beze slova odešel a trvalo ještě asi třicet dlouhých minut, než byl YoungAndBeatz psychicky připraven vstát. Jako v mdlobách se pak toulal po prázdné chodbě a zorientoval se až znovu před těmi masivními dveřmi, za nimiž se ten původní děs celý odehrál. YoungAndBeatz musel nutně najít sprchy a smýt ze sebe tu nesnesitelnou špínu, která ho utápěla do naprostého zoufalství. Bylo mu nepředstavitelně zle.

Sprchy byly chodbou doprava, pak o poschodí výš a doleva. Tam se konečně YoungAndBeatz dočkal vytoužené úlevy. Ta lepkavá hmota však jen tak snadno nepouštěla a rapper měl neblahý pocit, že se ho, aspoň v jeho mysli, bude držet navždy. A opravdu. I po hodinové důkladné koupeli vypadaly jeho blonďaté a černé copánky poněkud zašle, pokud mi odpustíte ten eufemismus.

Rapper zahalil svá intimní místa do ručníku a vydal se směrem k šatnám. Stále si připadal špinavý a bylo mu ze své vlastní existence odporně. Teď se tedy opravdu začal nenávidět. Jeho svědomí navíc konstantně nahlodávala otázka, co tak příšerného asi provedl, že kvůli tomu Da Master neváhal prohodit oknem všechny ty těžce investované peníze a zařadit záběry pouze do jeho soukromého archivu?

YoungAndBeatz skoro už toužil dotyčné záběry najít a postavit se tak čelem tomu nepochybně odpornému tajemství, které ukrývají...
Sám to ale udělat nemohl. V hlavě se mu zrodil plán, ve kterém překvapivě hrál ústřední roli Royce. Teď už YoungAndBeatz s jistotou věděl, jak kruté od něho samotného bylo Roycovi se vysmát, a pak se tvářit, že se to nestalo.

'Trpím bludy,' zkusil si v duchu YoungAndBeatz vyslovit větu, která bolela. Zkoušel, jak to zní. Nebudu vám lhát, znělo to příšerně. Royce byl ale poslední naděje. Byl někdo, kdo YoungAndBeatz rozumí a udělal by pro něj všechno...

To ale YoungAndBeatz ještě nevěděl, že Royce už je definitivně mimo hru.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 cyber-princess cyber-princess | Web | 6. march 2016 at 1:16 | React

skvěla povídka :) rozhodně v tom co děláš pokračuj :)

2 Selfish Platinum Selfish Platinum | Email | Web | 7. march 2016 at 6:41 | React

Moc děkuji :-) Pokračovat budu moc rád :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama