Kniha Paranorma! Art od Selfish Platinum zdarma ke stažení!

Najdete ji na webu ctenizdarma.cz v sekci "Knihy". K dispozici jsou formáty PDF, epub a mobi.
Sledujte mě na DeviantArt.

Paranorma! Art - Kapitola XI

2. march 2016 at 1:00 | Selfish Platinum |  Selfish Platinum - literární tvorba
Varování: Tento příběh je čistě fiktivní. Postavy, události a místa z tohoto příběhu se nevztahují k žádným skutečným osobám, místům či dění.


Kapitola XI - Děsivá vzpomínka

Royce napětím ani nedýchal, a když vkládal SD Kartu do svého mobilu, třásly se mu prsty. Byl na její obsah zvědavý, ale zároveň se obával. Bylo mu jasné, že dotyčná SD karta obsahuje něco, co mu chtěl YoungAndBeatz naléhavě sdělit, ale upřímně ho děsil fakt, že ho YoungAndBeatz nenávidí. A on, Royce si stále nemohl zvyknout na skutečnost, že by svého kdysi idola nyní také neměl mít přímo v lásce. Ne, jeho silný kladný vztah k YoungAndBeatz tu bude vždycky i kdyby cokoliv. Neexistovalo snad nic, co by Royce přimělo YoungAndBeatz nesnášet, ale naopak existovalo nespočet důvodů, díky kterým Royce raději nenáviděl sebe. A předním z nich byly bludy, potom ty jizvy, a pak také fakt, že neměl nikoho, komu by mohl důvěřovat a kdo by mu rozumněl. Ne, nikdo jiný nemohl pochopit tu srdceryvnou a neutuchající melancholickou prázdnotu, kterou v sobě Royce ukrýval od té doby, co ho YoungAndBeatz odmítl... snad jen... samotný YoungAndBeatz.

Nyní to již bylo zřejmé. Karta obsahovala jeden soubor ve formátu .txt a jednu mp3 nahrávku. Royce rozechvělými prsty otevřel textový soubor a na obrazovku mu vyskočila slova: 'VYMAŽ TO A ZNIČ TO!!!'

Ale co by mohlo být tak důležité, ale zároveň tak usvědčující, aby to směl slyšet pouze on, Royce? Choval tedy YoungAndBeatz ke svému největšímu fanouškovi přecejenom nějaké city? Bylo snad něco jiného, dalšího, co by měl Royce vědět?

Nic. 'TENTO SOUBOR JE POŠKOZENÝ,' zahlásil nemilosrdně Roycův chytrý telefon a hláška se opakovala znovu a znovu až od té doby, dokud Royce nepadl samým vyčerpáním z neúspěšných pokusů na postel...
A pak mu to došlo! YoungAndBeatz si s ním zahrává a dělá to už od první chvíle, kdy se spolu potkali, ale až teď o tom byl Royce konečně skálopevně přesvědčený. Rapper totiž musí mít jisté znalosti ohledně nahrávání a ukládání zvukových souborů a rozhodně by tedy neúmyslně neposlal poškozený soubor. A co víc, Royce byl bohatý a není nejmenších pochyb, že jeho nejnovější typ telefonu by si s lecčím poradil. Royce se chytl za čelo. Býval takový hlupák!

V zápalu posledního pokusu o nemožné Royce otevřel alternativní přehrávač a hle - zabralo to! Pokojem se rozlinul asi vteřinový divný skřek. Royce nejdříve nechápal, jak by nahrávka mohla mít pouze jednu sekundu, ale potom se o tom přesvědčil.
Zpomalit, zpomalit... aplikoval Royce úpravy a zvuk tak prodloužil na výsledných šest vteřin. To je ono, spustit...

"Ne, YoungAndBeatz, prosím, NE!" zazněl prázdnotou táhlý a tak úpěnlivý hlas, až z toho Royce dostal husí kůži. Hlas nepochybně patřil CityGold, tomu, který měl kvůli Roycovi v Da Master's Production zle. Ale to nebylo ani zdaleka všechno... pod tím hlasem byl zvláštní podkres... Royce se do nahrávky zaposlouchal ještě jednou - jako kdyby tam hrála nějaká pekelná hudba a do toho... TO SNAD NE!
V Roycově mysli se vynořila potlačovaná, snad zprostředkovaná vzpomínka na neskutečně děsivý rituál... Nezbývalo než doufat, že ten ďábelský pakt, který právě živě vyvstal Roycovi před očima, byl jen výplodem jeho choré fantazie...

Skoro jako v tranzu vysouval Royce SD kartu ze svého mobilu, když vtom se bez varování prudce otevřely dveře jeho pokoje a tam stáli dva muži v bílých pláštích. Nepochybně psychiatři.
"Vloupal jste se do Da Master's Production, a proto na pokyn vašeho ošetřujícího terapeuta musíte jít s námi."

Royce se ani nestačil pořádně vzpamatovat a už byl tažen pryč. Usvědčující SD kartu někam v zápalu situace nepozorovaně zahodil a upřímně doufal, že skončila pod postelí a že ji někdo vysaje. Nepřál si tolik dostat sám sebe z téhle svízelné situace jako to, aby YoungAndBeatz ze všech svých činů, ke kterým ho někdo surově donutil, bez újmy vyvázl. Teď, když už znal pravou podstatu rapperova chování, mu Royce přál jen to nejlepší. Teď už totiž věděl všechno.
A ještě jedna věc již byla Roycovi definitivně jasná - že CityGold je ve skutečnosti Terrence!
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama