Kniha Paranorma! Art od Selfish Platinum zdarma ke stažení!

Najdete ji na webu ctenizdarma.cz v sekci "Knihy". K dispozici jsou formáty PDF, epub a mobi.
Sledujte mě na DeviantArt.

Paranorma! Art - Kapitola X

1. march 2016 at 1:00 | Selfish Platinum |  Selfish Platinum - literární tvorba
Varování: Tento příběh je čistě fiktivní. Postavy, události a místa z tohoto příběhu se nevztahují k žádným skutečným osobám, místům či dění.


Kapitola X - Život nebo hra

CityGold byl na daleké Floridě. Užíval si výhledu na oceán, nočního života a všeho, co sebou obnášel život člověka z vyšší vrstvy společnosti. Neznal to. Narodil se do chudé rodiny, ve které chyběl otec a matka se o něho nestarala. Trvalo spoustu let, než si vlastně uvědomil, co chce, a další dlouhá léta, než toho dosáhl. Ale bylo to tady. Nyní byl úspěšný, lidé ho poznávali, fotili se s ním a dokonce už dostal dvě nabídky od producentů, kteří ho zcela náhodně potkali na ulici nebo v klubu.

To všechno ta paruka se zlatými dredy. CityGold by nikdy nevěřil, jak ho tahle věc proslaví. Tady, na Floridě, kde málem vyrostl. CityGold se pousmál. Bylo zajímavé, že na ty nabídky od producentů opravdu skoro kývl. Bláznivé, že? On jako herec že by začal dělat muziku? Vlastně, proč ne? Vždyť kolik herců už udělalo to samé?

CityGold si věřil. Jako Gaston Reed si žil špatně, ale nyní jako CityGold se vznáší ve hvězdách... Co na tom, že opravdový držitel této přezdívky je buď někde ve vězení, pod kytkami, v blázinci nebo si prostě potřeboval odpočinout od té slávy, které se on, současný floridský CityGold chopil všemi deseti. Nyní již nezáleželo na tom, kdo byl ten předchozí tajemný CityGold, zda vůbec existoval či zda to všechno byl jeden velký podvod. A i kdyby byl, co je mu po tom? Ta paruka a přezdívka mu daly úplně všechno, po čem kdy toužil, tak proč to měnit? Skutečnému CityGold už by tím stejně asi nepomohl.

Současný CityGold se opíral o zábradlí a pozoroval nekonečnou ladně vlnící se vodu, když vtom za sebou ucítil něčí přítomnost. Ohlédl se. Pár kroků od něho stál ten hajzl John R., který ho splodil a pak se od nich odstěhoval sem do prosluněného Miami a nechal ho s matkou i sestrami napospas osudu. CityGold ho hned poznal, ale nesměl hnout ani brvou. Taky že ano. Téměř každý rok zabrousil na otcův facebookový profil, aby si připomněl, jak vlastně jeho otec právě teď vypadá. A nyní už nemusel - ten člověk stál totiž přímo před ním.

"CityGold!" vykřikl ten člověk nadšeně. Že je to ve skutečnosti jeho odmítnutý syn, nepoznal.
"Ano, to jsem já," odpověděl CityGold.
"Výborně," pronesl ten člověk, "já jsem věhlasným producentem tady v Miami, John R., možná jste o mě slyšel.
"Samozřejmě, že jsem o vás slyšel!" vykřikl teatrálně CityGold. Bylo to tak zjevně zahrané, že by ho za to učitelé herectví určitě vykázali ze dvěří.

"A tak jste taky určitě slyšel, že právě hledám nové tváře ke mě do studia. Rád bych vám nabídl kontrakt."
"Přijímám," vyhrkl okamžitě CityGold s vidinou, jak otce svým nehudebním výkonem poníží. To však dosud nepočítal s následky.

Ještě ten večer obletěla internetová média zpráva, že rapper CityGold je zpět!
Přečetl si to i YoungAndBeatz, který tu celou věc již dočista nechápal. Věděl ale jediné - že pokud je pravda, co se píše, a CityGold ten den opravdu podepsal deal na Floridě, pak bude muset on, YoungAndBeatz, udělat všechno pro to, aby tu spropadenou SD kartu, kterou poslal Roycovi, dostal zpět dřív, než bude úplně pozdě...
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama