Kniha Paranorma! Art od Selfish Platinum zdarma ke stažení!

Najdete ji na webu ctenizdarma.cz v sekci "Knihy". K dispozici jsou formáty PDF, epub a mobi.
Sledujte mě na DeviantArt.

ARTificial - Kapitola I

29. march 2016 at 1:00 | Selfish Platinum |  Selfish Platinum - literární tvorba
Varování: Tento příběh je čistě fiktivní. Postavy, události a místa z tohoto příběhu se nevztahují k žádným skutečným osobám, místům či dění.


Kapitola I - Are you really a star?

Začalo to tou soutěží. Joel si věřil, ale... však víte. Nejde o to, jestli na to měl všechny předpoklady, schopnosti a whatever, ale o to, že budoucnost je vždy nejistá a nerozhodnost okamžiku drásá nervy. Co když to přece jen nevyjde? Joel se zamyslel. Až do teď se mu přece všechno dařilo. Bez námahy, úplně samo. Již od malička se umisťoval v pěveckých soutěžích na předních místech, lidé obdivovali i to, jak tancoval, uměl také jezdit na skejtu a vlastně nebylo nic, na co by si mohl stěžovat. To, že neměl dostatek kamarádů, byl jen vedlejší efekt jeho úspěchu. To ten Joela zrovna trápilo nejméně. Ale ta soutěž...

'Nejde jen o soutěž talentů, jde také především o vzhled. Máte to v sobě?' hlásal oficiální propagační leták.

'Ty to v sobě máš,' ujišťovali Joela všichni příbuzní a známí. To však ale naopak přidalo jeho pochybnostem. Až do teď ho soutěže nijak netrápili, vždyť taky o nic nešlo, ale teď...

'Možná bych měl se sebou něco udělat,' přemýšlel Joel dívaje se na vítězné video loňského favorita. Ten kluk měl něco, co Joelovi chybělo... tedy aspoň podle Joelova vlastního úsudku. Joel se rozhodl prohledat starté výtisky novin a časopisů a přečíst si všechny články, které loňského vítěže popisovaly.

'Charismatický, pohledný...' Pravda, všechny popisy na dotyčného šťastného soutěžícího seděly. Nic objevného ale nepřinesly. Kdyby přece bylo tajemství úspěchu jenom v tom... Joel se posadil na zem a zhluboka se nadechl a vydechl. Přesedělé nohy ho bolely. Přece musel najít něco jiného... něco výjimečného... něco skandálního... Joel ani sám nevěděl, co se toužil z článků tak naléhavě dozvědět.

Jeho pohled v zápětí padl na jeden z výtisků jakéhosi bulvárního časopisu, který pravidelně odebírala jedna z Joelových sester.
'Paul C., vítěž soutěže... … bla bla bla... známý mimo jiné skandálním odhalením svého tajného milostného života, přiznal, že před soutěží podstoupil několik chirurgických zákroků.
"Bez nich bych asi nevyhrál, býval to opravdu děs."...'
K článku byla připojena rozmazaná fotka dotyčného s divoce rozcuchanými vlasy, křivými žlutými zuby a mastnou pletí. Joel se na ni dlouze zadíval. A pak ho začal nahlodávat kousek pochybnosti, zda i on nemá příliš nepoddajné vlasy či zažloutlé zuby.

'Hned zítra se objednám k dentistovi a nechám si zuby vybělit,' přemýšlel Joel. Pak ho napadla i spásná myšlenka s umělými vlasy.
'Možná by to chtělo i barevné oční čočky, taky asi trochu zhubnout, sakra, proč jsem jen nevyrostl ještě o pár centimetrů víc...?' Joelova mysl byla právě uzamčena do zlaté klece pochybností. Ale těšil se. Těšil se, že okolí ukáže, že je něco víc než jen interpret. Těšil se, že v dokonalosti překoná sám sebe. Těšil se, že zazáří...
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama