Kniha Paranorma! Art od Selfish Platinum zdarma ke stažení!

Najdete ji na webu ctenizdarma.cz v sekci "Knihy". K dispozici jsou formáty PDF, epub a mobi.
Sledujte mě na DeviantArt.

Paranorma! Art - Kapitola III

12. february 2016 at 17:18 | Selfish Platinum |  Selfish Platinum - literární tvorba
Varování: Tento příběh je čistě fiktivní. Postavy, události a místa z tohoto příběhu se nevztahují k žádným skutečným osobám, místům či dění.


Kapitola III - Party na jachtě

Nelly se začal probouzet a skrz zavřená oční víčka si již uvědomoval ranní světlo. Když však oči otevřel, zmocnila se ho nejprve panika, kde že se to nachází, a teprve až s pohledem na ladně se vlnící listy jedné ze vzrostlých palem na prostorné terase, na kterou se díval skrz obří prosklenou stěnu, mu všechno začalo docházet. Začínal jím zachvívat pocit vzrušení z nového života, který ho čeká. Byl bohatý. Byl mladý. Mohl mít všechno, na co kdy jen pomyslel!

Vstal a rozhlédl se. Jeho pokoj byl natolik prostorný, že by se tam vešly celé dvě rodiny, ale teď to bylo všechno jeho! Nelly pozoroval zajímavý design a zkoumal luxusní nábytek, na němž nebyla usazená ani jemná vrstvička prachu. Zřejmě měli i služky, napadlo ho. Jeho domněnka se potvrdila, když nalezl na poličce před sebou úhledně naskládané a vyžehlené oblečení, na kterém ležela obálka s nějakým vzkazem. Nelly ji rychle otevřel. Byl od jeho nového táty. Stálo tam, že se má přidat k oslavě jejich uvítání venku před domem na jachtě.

Nelly se zarazil a pohlédl ven. V nevelké dálce uviděl třpytivě namodralé mořské vlny a na nich kotvilo něco, co vypadalo jako ona zmiňovaná jachta.


"YEEES!", vykřikl nahlas a měl takovou radost, že začal po místnosti poskakovat jako zajíc. Ve svém radostném vzrušení si však neuvědomil, že je už za pět jedna hodina odpoledne a setkání s novým tátou začíná již za pět minut! To potom byl shon! Oblečení, kravatu… 'sakra, jakže se to váže?', a hlavně rychle vypadnout.
YoungAndBeatz se rovněž zdržel. Když dorazil, byla již party v plném proudu, a jachta se už už odlepovala od břehu.
"Počkejte!" vykřikl Roger a spěšně pomáhal svému kamarádovi na palubu.
"Tak co???" zeptal se udýchaný YoungAndBeatz, když se konečně vyškrábal nahoru.

Roger jen mlčky ukázal směrem, kde zády k nim a čelem k hloučku jiných stály dvě postavy, z nichž jedna držela tu druhou okolo ramen. YoungAndBeatz však proti sluníčku viděl jen neurčité siluety.

"To je on," dodal Roger a YoungAndBeatz si přešel do jiného úhlu, aby na dvojici dobře viděl. Vtom se dvojice otočila a zadívala se jejich směrem.
"Tady jste!" uvítal Rogera s YoungAndBeatz Charles, "tak tohle je můj syn - Nelly."

YoungAndBeatz se zadíval neznámému do tváře a pochopil, proč tohohle kluka jeho boss Da Master chce tolik mít pod svými ochrannými křídly. Anebo si to aspoň myslel. Ten kluk měl totiž charisma. S pohledem ve smyslu asi-jsem-si-spletl-jméno se YoungAndBeatz zadíval na Rogera a mírně přikývl. Pak pár metrů od nich uviděl samotného Da Mastera, na kterého nyní zavolal.
"Tohle je Nelly, ten nový kluk, a tohle je můj šéf… já totiž pracuju v hudební branži," vysvětloval YoungAndBeatz.

Da Master se na Nellyho krátce nuceně usmál, a pak zvolna odhlédl směrem k YoungAndBeatz a z očí mu sršely blesky, až se YoungAndBeatz stáhl žaludek.
"Můžeš na chvilku?… Omluvte mě," pronesl Da Master a spěšně odváděl YoungAndBeatz mimo doslech.

"CO TO MÁ ZNAMENAT??? JASNĚ JSEM TI ŘEKL, ŽE CHCI TOHO DRUHÉHO! A JESTLI MÁŠ PROBLÉMY SE SLUCHEM, NEBO CO, TAK SE ROZMYSLI, JESTLI VŮBEC PATŘÍŠ POD DA MASTER'S PRODUCTION!!!"

YoungAndBeatz se málem zastavilo srdce. Ještě nikdy nepoznal svého šéfa tak naštvaného.
Da Master ale pokračoval: "Vím, že jsi udělal chybu, ale my v Da Master's Production chyby nepřipouštíme. ZKRÁTKA NEPŘIPOUŠTÍME, ROZUMĚL JSI??!!
Takže jestli mi hodně brzo nepřivedeš toho druhýho, tak máš jasnej vyhazov a už si ANI NEŠKRTNEŠ! Ty potřebuješ Da Master's Production, ale my se bez tebe zcela dobře obejdeme. Bez nás jsi nula A TY TO DOBŘE VÍŠ!"

YoungAndBeatz se div nerozbrečel. Tohle opravdu nečekal, na takové chování vůči němu samotnému vůbec nebyl zvyklý. Bál se, že ta slova myslí jeho šéf zcela vážně, a věděl, že pokud by u Da Master's Production musel skončit, Da Master by měl v rukou nástroje, kterými by ho mohl úplně zničit. Všechno o YoungAndBeatz by vyplavalo na povrch a jemu samotnému by asi nezbylo, než si dobrovolně ukončit život. YoungAndBeatz si byl vědom, že se pod zářivě lesklým obalem jeho hudební kariéry nachází zašlé smetí a prach, které by nerad vyhrabal. Častokrát se YoungAndBeatz pomyslně vyhříval na slunci slávy, smál se a užíval si života bez zábran, avšak v hloubi duše věděl, že kdyby to "něco" někdo zjistil, už by nebylo pomoci. Riziko bylo poměrně vysoké. Ale někdy k tomu stejně dojde, protože naše minulé skutky se na tomhle světě neztrácí, ale číhají na nás kdekoli na naší další cestě.

S polouslzenýma očima si YoungAndBeatz uvědomil další fakt, který ho natolik šokoval, až se mu zvedl žaludek - že ten kluk, koho chce Da Master tolik poznat, na tom bude minimálně stejně, ne-li hůře...
Dali byste v sázku někoho cizího, abyste si sami zachránili krk?
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama