Kniha Paranorma! Art od Selfish Platinum zdarma ke stažení!

Najdete ji na webu ctenizdarma.cz v sekci "Knihy". K dispozici jsou formáty PDF, epub a mobi.
Sledujte mě na DeviantArt.

Paranorma! Art - Kapitola II

12. february 2016 at 9:48 | Selfish Platinum |  Selfish Platinum - literární tvorba
Varování: Tento příběh je čistě fiktivní. Postavy, události a místa z tohoto příběhu se nevztahují k žádným skutečným osobám, místům či dění.


Kapitola II - Podivný zájem

Před obrovskou zářivě osvětlenou budovou Da Master's Production prudce zastavilo nablýskané sněhově bílé Maserati. Patřilo Rogerovi, jednomu z těch mladých šťastlivců, kterým se povedlo narodit se do komunity těch nejbohatších, a nikdy nepoznat chudobu či těžkou práci. Z vnitřku auta se ozývala hlasitá hudba, kterou se Roger pokusil přehlušit netrpělivým zatroubením. S povzdechem se podíval na hodinky, a pak se zadíval zpět na obrovský štít budovy, která ho přitahovala již od dětství.

Da Master's Production byla hudební společnost zaměřená na mladé dospělé rappery mezi osmnácti a pětadvaceti lety, která slibovala všem svým chráněncům zaručený start do hudební branže. Uvnitř, podle toho, co se Roger doslechl, panovala přísná hierarchie a disciplína. Textaři, zvukaři, grafici, a producenti, a tak dále, ti všichni byli podřízeni režisérům a některým dalším vedoucím členům personálu. Ti zase umělcům stojícím na špičce, kteří jako jediní dostali šanci sklidit všechen úspěch za usilovnou práci ostatních. A na samotném vrcholu této hierarchie se samozřejmě "vyhříval" zakladatel Da Master's Production - samotný Da Master, který vybíral nové členy svého početného týmu se vší pečlivosti.

Dostat job v Da Master's Production byl téměř nadlidský úkol, ale i pro toho, komu se to povedlo, to automaticky neznamenalo úspěch. Byli jste neustále ponižováni těmi nejlepšími a mezi jednotlivými členy různých sekcí panovala tak silná rivalita, že mnozí nadějní umělci byli nuceni kvůli následnému špatnému psychickému stavu tuto práci opustit. Opravdových šťastlivců, které si samotný boss oblíbil, bylo málo.

Jedním z nich byl YoungAndBeatz Da Master, Rogerův kamarád, který se právě drsňáckým krokem blížil k vozu.


Roger mu zevnitř otevřel dveře.
"Jdeš pozdě, vole."

YoungAndBeatz si odhrnul za rameno své dlouhé černoblonďané copánky a rozvazoval si stříbrný šátek.
"Jste zase natáčeli?" zeptal se ho Roger.
"Jo."
"Cool. Kdy to vyjde?"
"Nevím, vole, zeptej se produkce."
"Děje se něco?" zeptal se Roger.

YoungAndBeatz se chvíli odmlčel. Roger vypnul hudbu.
"Dneska se mnou mluvil Da Master a… víš, jak si Charles prej má dneska vyzvednout svoje prej pravý syny místo Emmetta a Garretta?"
"To mi ani nepřipomínej," povzdechl si Roger a uhnul pohledem do dálky. Emmett byl totiž jeho best-friend-for-life a Roger se s jeho tak rychlou ztrátou prostě nechtěl a nemohl stále smířit.
"Tak prej jeden z nich, nějakej Manny, nebo co??? … … No, prostě, máš ho prej přemluvit, aby se přidal k Da Master's Production."

"A PROČ ZROVNA JÁ?!!!" vybuchl Roger. Sám Da Master ho před dvěma lety odmítl vzít jako producenta, a Roger mu to dosud nemohl zapomenout. Věděl sice, že ho Da Master odmítl oprávněně, protože Roger neměl příliš velký talent, přesto však viděl v Da Masterově přístupu k YoungAndBeatz určitý náznak protekce.

"Něčim to smrdí, vole…" přemýšlel YoungAndBeatz, "mně se ani nezdá, že by Emmett s Garrettem nebyli Charlesovi synové. Proč??"
"To mi povídej, brácho." Roger se rychle rozjel, ale pak si něco uvědomil a prudce zastavil, až YoungAndBeatz vypadl z ruky mobil.
"Co blbneš, vole?" rozčiloval se.
"Sorry. Jenom mi došlo, že dneska večer nebudu přespávat u Emmetta, protože už tu ŽÁDNÝ EMMETT NENÍ!!!" Roger podrážděně zabušil do volantu.
"Podívejte, to je YoungAndBeatz!!"…
"No jo, fakt!!!…" ozvaly se přes stažené okénko vzrušené dětské hlasy.
YoungAndBeatz se pousmál.
"Na to nemám čas," zakroutil hlavou Roger a vytuněné bílé Maserati se znovu rozjelo do ulic.

Celý večer pak YoungAndBeatz s Rogerem vyhledávali dotyčného Mannyho na internetu, našli jich celou řadu, ale žádný z nich podle všeho nebyl tím, o kterého se tolik zajímal nejen Charles, ale i samotný Da Master! YoungAndBeatz si byl jistý pouze jednou věcí - tím, že jeho boss má pro to, že projevuje zájem o toho cizího kluka, asi pořádně velký důvod. Buď bude asi hodně dobrý, což je HODNĚ NEPRAVDĚPODOBNÉ, protože na členství v labelu se obrazně řečeno stojí nekonečné fronty. Zbývá už tedy jediná možnost… že ten kluk ukrývá nějaké opravdu velké šokující tajemství…

Ale co by to mohlo být? YoungAndBeatz a Roger se po sobě podívali a oběma bylo jasné, že to snad raději nechtějí vědět…
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama