Kniha Paranorma! Art od Selfish Platinum zdarma ke stažení!

Najdete ji na webu ctenizdarma.cz v sekci "Knihy". K dispozici jsou formáty PDF, epub a mobi.
Sledujte mě na DeviantArt.

Paranorma! Art - Kapitola VIII

25. february 2016 at 1:00 | Selfish Platinum |  Selfish Platinum - literární tvorba
Varování: Tento příběh je čistě fiktivní. Postavy, události a místa z tohoto příběhu se nevztahují k žádným skutečným osobám, místům či dění.


Kapitola VIII - Skrytý význam slov

Royce asi pět dní nevytáhl paty z domu. Ba co víc, začal se velkým obloukem vyhýbat veškerým sdělovacím prostředkům - nesledoval internet ani televizi - a všechen čas trávil posazený stále v jedné pozici, ve které se snažil zahnat šedé myšlenky. Jeho svědomí se mu však neustále připomínalo a on věděl, že kdyby býval nelhal, byl by jinému člověku nemusel zničit život. To, co svou nerozumností udělal, bylo naprosto neomluvitelné, ale Royce už si nyní nebyl jistý, co je vlastně správné a co nikoliv. Všechno, všechen svět mu teď splývaly do jedné složité mozaiky, které nerozumněl. Byl v koncích.
Jedinou nadějí byla jako vždy terapie. V pátek Royce čekalo skupinové sezení, na které se poslední dobou těšil jenom kvůli Mannymu. Dnes už se ale netěšil vůbec na nic.
"Představ si," oslovil Manny Royce těsně před terapií, když si Royce vedle něho s těžkým srdce sedal na židli, "znám se s CityGold! Víš, kdo to je, že jo? Byl jsem za ním v Da Master's Production, a sice jsem tam na něj asi půl hodiny čekal, ale pak přišel a jsou z nás velký kamarádi!" chlubil se nadšený Manny. Zřejmě se potřeboval někomu vypovídat.
"Gratuluju," pronesl hořce Royce a tiše Mannymu záviděl jeho naivitu.
"Dokonce mi dal i autogram a vyfotili jsme se spolu. A od tý doby si furt píšeme..."
Royce se zarazil: "Fakt?"
(To by ale znamenalo, že CityGold nevyhodili, jak se Royce až do teď mylně domníval.)

"Jo, dal mi svoje číslo a hned druhý den mi sám od sebe napsal a..."
Royce Mannyho náhle přestal vnímat. Do místnosti totiž vstoupil Charles, který za rameno vedl nějaké další individuum, které se třáslo a vypadalo, že se každou chvíli zhroutí...
"Tady si sedni, Terrenci," zaslechl Royce Charlese, a pak se mu div že nezastavilo srdce. Poprvé se pořádně podíval tomu nešťastníkovi do obličeje a BYL TO...
NE, TO SNAD PŘECE NEMŮŽE BÝT PRAVDA....

"Manny!" strčil Royce do svého kamaráda, "podívej, vždyť to je, vždyť to je..." Royce nenacházel slov.
V tom však Mannymu zazvonil mobil a Royce zahlédl zprávu na displeji, která identifikovala volajícího jako "CityGold".
"Ahoj!" zahlaholil Manny do telefonu, vstal a veselým krokem se vzdaloval.
Royce si promnul oči a nechápal. Až do teď byl téměř přesvědčený, že ten nový kluk - Terrence - je ve skutečnosti sám nešťastný a zhroucený, ale přesto poznatelný CityGold! Ale to jsou asi ty bludy, o kterých mluvil jeho terapeut Charles. Royce si teď byl jistý už jenom jednou věcí - že už sám sobě nevěří.
----------------------
Hned doma Royce čekalo něco ještě podivnějšího. Tedy jak se to vezme. No, zkrátka, ležel tam pečlivě zabalený balíček na rubu s jeho jménem.
"Kdo by mi co posílal?" podivil se Royce, který kromě Mannyho neměl téměř žádnou spřízněnou duši. V hlouby duše však i po těch všech křivdách a nedorozumněních, aniž by si to zcela uvědomoval, toužil, aby mu ten balíček býval poslal sám jeho idol - YoungAndBeatz.
S vědomím této spíše nereálné trochu hříšné myšlenky Royce balíček ve svém prostorném pokoji rozdělal. Na vrchu ležela vytržená stránka z novin, na které stálo:
Da Master's Production přivítá nového člena! Sexy dívka z produkce se stává novou posilou v patnáctičlené rapperské elitě!
Royce si nechápavým pohledem důkladně prohlédl fotku. Ta holka se mu líbila, ale nijak ji nepoznával. Nechápal, proč by mu tohle někdo posílal. Automatickým pohybem rozložil novinový list, aby se začetl dál, a v tom si všiml, že někdo rudě červeným fixem zakroužkoval seznam všech patnácti rapperů v současnosti působících v Da Master's Production.

Royce už tušil, kam to všechno směřuje...
A opravdu! CityGold mezi nimi chyběl!!! Roycovi se div že nezastavil dech.
Royce odložil noviny, a všiml si, že pod nimi byl ještě malý papírek, s tužkou načáraným, trochu kostrbatým naštvaným nápisem: NENÁVIDÍM TĚ, STALKERE!
Už o tom nebylo pochyb. Ten nenávistný balíček byl opravdu od YoungAndBeatz.
… A na dně ležel mikrofon. Ten pozlacený mikrofon, v který dával Royce takové naděje, že YoungAndBeatz udělá radost!
A teď byl zničený.
Zřejmě zlostí.
Royce s ním také prudce mrštil a do očí mu vstoupily slzy. Nechtěl přece, aby to takhle všechno dopadlo. To přece nebyla jeho vina...
Se zamlženýma očima si všiml, že z toho spropadeného zničeného mikrofonu NĚCO MALÉHO VYPADLO... Zvědavost mu nedala... Snad nějaký brouk...

SD karta!!! Royce ji rychle strkal do svého mobilu a vzrušením ani nedýchal.
Musí tam přece být něco, co nikdo jiný nemohl vědět a co YoungAndBeatz chtěl Roycovi nenápadně naznačit...
Srdcervoucí zklamání z obsahu balíčku se jakoby zázrakem rozplynulo a Royce stál na pokraji nové záhady...
 

Be the first one to judge this article.

Poll

Opravdu zamýšlel YoungAndBeatz Roycovi dotyčnou SD kartu poslat, nebo se karta Roycovi dostala do rukou nedopatřením?

YoungAndBeatz opravdu chtěl Roycovi SD kartu poslat.
SD karta se nedopatřením dostala do balíčku, který pak YoungAndBeatz poslal Roycovi.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama