Kniha Paranorma! Art od Selfish Platinum zdarma ke stažení!

Najdete ji na webu ctenizdarma.cz v sekci "Knihy". K dispozici jsou formáty PDF, epub a mobi.
Sledujte mě na DeviantArt.

Paranorma! Art - Kapitola VII

23. february 2016 at 1:00 | Selfish Platinum |  Selfish Platinum - literární tvorba
Varování: Tento příběh je čistě fiktivní. Postavy, události a místa z tohoto příběhu se nevztahují k žádným skutečným osobám, místům či dění.


Kapitola VII - Konec?!

O pár dní později nastal pro Royce den D. Konečně se rozhodl sám, na vlastní pěst navštívit Da Master's Production, vyžádat si CityGold, promluvit si s ním a dobrat se tak pravdy.

Royce se prohlížel před zrcadlem. Jizvy na obličeji se mu potařilo zamaskovat tak, že vypadaly jen jako mírné nerovnosti na jinak téměř hladké tváři. Dokonce se i lépe oblékl, aby mezi ty všechny umělce dopře zapadl. Teď už se mu nebude nikdo smát. Teď ne.
"Jdu za CityGold," prozradil sebevědomě za velkým pultem v obrovské hale Da Master's Production jakési sekretářce. Ta se pak zadívala do svých poznámek.
"Jste tu trochu brzy, ale to nevadí, CityGold za chvilku přijde," řekla, zvedla telefon, a příjemným hlasem komusi cosi oznámila. Royce se tím nenechal vyvést z míry - třeba totiž právě volala CityGold, aby přišel - rozhodl se tedy čekat.
Ani ne za minutu k němu přicházel kluk se zářivými zlatými vlasy smotanými vzadu do úledného drdolu a fialovou kšiltovkou.
"Ahoj Manny, tak už jsem tady," pozdravil překvapeného Royce, "trochu tě tady provedu."
Royce v té chvíli nebyl schopen slova, ale rozhodně se také nechtěl prozradit. Když už tomu náhoda tak chtěla, aby ho CityGold omylem považoval za Mannyho, hodlal to nechat tak.
"Víš, Da Master se dozvěděl tvůj příběh s tím, jak jsi to měl těžké, že jsi se ocitl v adoptivní rodině, jak sis prošel autismem, a nakonec se z toho skvěle dostáváš," řekl CityGold, "a tak ti to tady chtěl trochu ukázat. Doufám, že se nezlobíš, žes sem musel přijet, a že se ti tady u nás bude líbit. Jinak, já jsem CityGold a mezi všemi patnáct rappery, kteří v Da Master's Production jsou, se zatím držím na čtvrtém místě v popularitě. YoungAndBeatz, kterého jsem slyšel, že znáš, je stále pátý."
Royce přikývl.
"A co ty, nepřemýšlel jsi někdy, že by ses taky stal umělcem?" zeptal se přátelsky CityGold.
"No... ani ne," odpověděl zmatený Royce. Bylo pro něj značně těžké hrát roli Mannyho, ale stále na hru přistupoval.
"To nevadí," řekl CityGold, "Da Master stejnak zatím žádné nováčky nehledá. Všech patnáct rapperských míst je už stejně obsazenejch. Ale i přesto můžeme být kamarádi. Pojď, ukážu ti místnost, kde natáčíme videoklipy."
Chvíli mlčky kráčeli jednou z chodeb, a poté CityGold otevřel těžké dveře a vpustil Royce do prostorné místnosti se zelenými stěnami a spoustou kamer. Na place zrovna stál velice povědomý rapper, který si také CityGold s Roycem hned všiml.

"Royi!" zavolal překvapeně. Byl to YoungAndBeatz.
"Royce," opravil ho kluk, o kterém byl CityGold až do této chvíle přesvědčený, že je to Manny.
"Kde je Manny, neměl jsi ho náhodou dneska tady nastarost?" zeptal se YoungAndBeatz CityGold.
CityGold se zarazil: "Já myslel, že je to tenhle. Tvrdil jsi mi přece, že jsi Manny, nebo ne?" otočil se směrem k Roycovi.
"TO, DOPRDELE, NENÍ MANNY, a jestli to honem nenapravíš, tak máme oba dva OBROVSKEJ PRŮSER, a víš přece, CO TO ZNAMENÁ!!!" začal panikařit YoungAndBeatz.
"DĚLEJ, JDEME!" popadl CityGold se značně vyděšeným obličejem Royce za ruku a poklusem ho táhl pryč. Na chodbě však ve svém úprku narazil na samotného Da Mastera! TO BYL KONEC! CO TEĎ?!
"TO SE MI SNAD ZDÁ??!!," zvolal teatrálně Da Master, "KDE JE??!!"

"Já..." CityGold byl téměř neschopen slova, "já myslel, že je to tenhle..." hlas se mu třásl a do očí se mu draly slzy zoufalství. Stejně jako YoungAndBeatz, i on věděl, co následuje po tom, když někdo udělá v Da Master's Production průser. Bylo to to nejhorší, co se vám může stát. Mělo to být něco tak hrozného, za co celá ta sláva ani trochu nestála. Mělo nastat opravdové peklo.
"TAK TEĎ JSI U MĚ NADOBRO SKONČIL, TY JEDEN SPRATKU. JSEŠ NULA, ÚPLNÁ NULA, A TY TO MOC DOBŘE VÍŠ!!!

CityGold se hořce rozbrečel a Royce měl chuť se zabít, protože nesnesl pohled na to neštěstí, které svou lží a neopatrností způsobil. Mimo to mu ale připadalo, jako by už podobná slova v minulosti slyšel... Royce se raději dal na rychlý ústup a všechnu tu spoušť, co sám zažehl, nechal za svými zády. Nedokázal totiž unést zodpovědnost za svou chybu. Modlil se však, aby se z toho průšvihu nešťastný CityGold nějak vysekal. Ale to už se zřejmě nestane...
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama