Kniha Paranorma! Art od Selfish Platinum zdarma ke stažení!

Najdete ji na webu ctenizdarma.cz v sekci "Knihy". K dispozici jsou formáty PDF, epub a mobi.
Sledujte mě na DeviantArt.

Paranorma! Art - Kapitola VI

22. february 2016 at 1:00 | Selfish Platinum |  Selfish Platinum - literární tvorba

Varování: Tento příběh je čistě fiktivní. Postavy, události a místa z tohoto příběhu se nevztahují k žádným skutečným osobám, místům či dění.


Kapitola VI - Podivný důkaz lži

O týden později čekal i Nelly na terapii. Psychoterapeut a zároveň jeho nový táta Charles mu vysvětlil, že dispozice k poruchám se často u rodin přenášejí, a proto by prý rád Nellyho preventivně vyšetřil. Nejprve následoval rozhovor, co Nellyho trápí.

"Nic," pronesl lhostejně Nelly, kterému Charlesův nápad ohledně terapie i pro něj připadal stále více absurdní. Manny byl narušený, to bylo jasné už od začátku, ale on, Nelly nikdy žádnou psychoterapeutickou pomoc nepotřeboval. Ani v náznaku. Charles vytušil jeho pochybnosti.

"Tohle je standardní postup. YoungAndBeatz tím taky prošel, než ho zaměstnali u Da Master's Production," vysvětloval.

Nelly se mírně zamračil. Tady Charles ťal do živého. Proč by právě jeho brácha Manny, kterého stav se již díky terapiím mnohonásobně zlepšil, měl být žádaný právě do Da Master's Production jako umělec, zatímco on, Nelly, s totožnými schopnostmi, ale bez jakýchkoli psychologických a jiných komplikací, by měl být jednoznačně odmítnut? To přinejmenším nedávalo smysl.

"Proč mě tam taky nechtějí a přitom tolik chtějí Mannyho?" zeptal se Nelly.
"Víš...," zamyslel se Charles, "Da Master's Production je trochu specifická. Pokud se Da Master's rozhodne, že někoho chce, tak ho prostě chce, a i kdybys ty byl sebelepší, a on se rozhodl, že tě tam nechce, tak se tam prostě nedostaneš."
"A proč chce teda Mannyho? Vždyť by mohl mít mě - jsme dvojčata, takže by to vyšlo nastejno."
"A možná, že taky nevyšlo," oponoval Nellymu Charles, "uznávám, že Da Masterovi taktiky výběru uchazečů jsou trochu zvláštní, ale jak ho znám, tak je určitě za každou z nich nějaký pádný důvod."
"Vždyť Manny ani není uchazeč! Vždyť se tam sám nehlásil. Tak proč ten zájem?" divil se Nelly.
"Možná Da Master věří, že když má někdo nějaký vnitřní problém, tak je to většinou vykompenzované nějakými zvláštními schopnostmi."
"To je blbost," odtušil Nelly.
"Ne tak docela, někdy to funguje..."
"Takže musím být blázen, abych se tam dostal???" Nelly se nestačil divit.
"To jsem neřekl."
"YoungAndBeatz byl taky trochu 'zvláštní', než se tam dostal?" zeptal se Nelly s nádechem ironie v hlase.
"Nebyl, byl na tom asi tak jako ty," řekl Charles.
"Tak proč mě tam, doprdele, nechtějí?!" Nelly začínal být zoufale rozčílený. Asi byl vážně čas na terapii.

Terapie, i když Charles dělal všechno, co mohl, aby byla pohodlná, Nellymu připadala značně nepříjemná. Charles ho nejprve položil na prostorné lehátko, pak mu nasadil na hlavu nějaké sondy a za promítaných obrazů na stropě a zvuku relaxační hudby Nellyho uspal. Ale ne úplně. Ještě předtím, než Nelly upadl do hlubokého spánku, ucítil vzadu na hlavě nepříjemné ostré štípnutí. Něco znepokojivého ho přitom napadlo, ale hned na to zapomněl co...

---------------------------------------------------

Royce seděl doma u počítače. Již dlouhou dobu se po značně nepříjemném a nadmíru trapném zážitku úpěnlivě vyhýbal všemu, co se týkalo rapu. Dokonce se odepsal z odběru novinek od všech rapperů z Da Master's Production, ale to zjevně nepomohlo. Do mailu mu i přesto právě přišlo upozornění na půl roku starý videoklip rappera CityGold Da Master, který byl známý svými zlatými pseudodready. Royce, byť nerad, ze zvědavosti odkaz otevřel, a v tom ho čekal šok. CityGold měl v klipu velmi povědomé oblečení, které už na něm Royce viděl, když se s ním osobně setkal. Před půl rokem v Da Master's Production! To on byl jeden z těch rapperů, kteří se v čele s YoungAndBeatz přišli Roycovi vysmát do očí.

Tak přece jenom se tenkrát s YoungAndBeatz setkal! Nebyly to žádné bludy. Da Master's Production byla sice místními přezdívána jako sídlo samotného ďábla, ale Royce se rozhodl, že se tam musí ještě jednou vydat, aby se setkal s CityGold a zjistil pravdu.

A pokud zpřijde na to, že se s YoungAndBeatz tenkrát setkal a on se mu tak surově vysmál do očí a teď z něho ještě dělal blázna, pak mu jeho podraz nikdy neodpustí. Nikdy.
 

Be the first one to judge this article.

Poll

Vydali byste se být Roycem navštívit CityGold, abyste se dozvěděli pravdu?

Ano
Ne

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama