Kniha Paranorma! Art od Selfish Platinum zdarma ke stažení!

Najdete ji na webu ctenizdarma.cz v sekci "Knihy". K dispozici jsou formáty PDF, epub a mobi.
Sledujte mě na DeviantArt.

Koncert Le1f v Praze

20. february 2016 at 20:13 | Selfish Platinum |  Selfish Platinum doporučuje
V úterý 17. února 2016 jsem se byl v Praze podívat na koncert rappera Le1f. Akce se konala ve smíchovském klubu MeetFactory, a ačkoli se ještě ani zdaleka neblížil víkend, účast diváků byla více než slušná.
Kdo je vlastně Le1f?
Le1f je kontroverzním americkým rapperem, který se nebojí překračovat genderové stereotypy a otevřeně se hlásí k homosexualitě.
Jeho tvorbu znám již delší dobu z videí na internetu a musím přiznat, že se mi zpočátku ani trochu nelíbila. Na první poslech mě totiž odradil jeho obvyklý instrumentální doprovod ve stylu electro-beatů. Dále se musím přiznat, že jeho kontroverzní vystupování ve videoklipech, či snad spíše představa, kam až by jeho neobvyklost mohla zajít, mě vždy hodně odrazovala. Výsledkem bylo, že jsem ani jeden jeho videoklip nikdy nedokoukal až do konce.

Ptáte se, proč jsem tedy vůbec na koncert šel a nepočkal jsem si raději na dubnové vystoupení britského rappera Skepty?
Důvodů k tomu bylo hned několik.
Nejprve mě příjemně překvapila cenová dostupnost Le1fova koncertu. Zároveň se mi nechtělo čekat až na duben, a pak se tlačit v sále až k prasknutí přeplněném fanoušky. Také pokud bych si měl upřímně vybrat mezi britskou a americkou tvorbou, vždy jednoznačně upřednostním tu americkou. A posledním důvodem u mě byla určitá zvědavost. Jak jste asi již vytušili, nepatřím k přímo k velkým příznivcům umělců, kteří se otevřeně hlásí k lgbt komunitě, ale i přesto mě Le1f zajímal.

Jak se Le1f potýká s těžkým úkolem zůstat svůj i na vystoupení před davy diváků?
Je opravdu takový, jaký se prezentuje na internetu?

Je mnohonásobně lepší. Má osobnost, má styl a vyzařuje pozitivní energií. Do vystoupení dává všechno, ale zároveň se přizpůsobuje svému okolí. Skvěle reaguje na fanoušky, s nimiž občas navazuje oční kontakt, takže si v průběhu koncertu připadáte jakoby vtaženi do děje. Zejména pokud máte to štěstí a stojíte přímo pod pódiem. Jeho hudba je tak chytlavá, že při jejím poslechu skoro zapomenete na čas. Navíc koncert graduje a i když skončí, tak vám stále ještě probíhá v hlavě a vy si tak dosytosti vychutnáte umělecký zážitek. Takový byl můj dojem.

Co k tomu všemu dodat? Možná příliš řešíme kdo má jakou barvu vlasů, kdo je jak vysoký, kdo je autista, kdo je gay. Ale o to přece v rapu nejde. Nebo možná ano, ale až okrajově. Především jde o to být kreativní, dělat dobrou muziku a dokázat být sám sebou. A právě takový je i Le1f. A já jsem jeho novým fanouškem.

 

1 person judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama