Kniha Paranorma! Art od Selfish Platinum zdarma ke stažení!

Najdete ji na webu ctenizdarma.cz v sekci "Knihy". K dispozici jsou formáty PDF, epub a mobi.
Sledujte mě na DeviantArt.

Výzvy, které bych chtěl v životě dokázat: Hyperrealistická malba

29. january 2016 at 9:15 | Selfish Platinum |  Selfish Platinum
Není nadto umět ztvárnit své představy a vyjádřit své myšlenky otiskem do plátna či papíru. Abstraktní umění sice vyjadřuje náladu a emoce tvůrce, ale mnoho lidí ho neuznává. Ani mě moc neláká. Chybí mi v něm realistická dimenze, něco konkrétního, něco "uchopitelného".

O hyperrealismu jsme se učili ve škole a hned mě zaujal. Obdivuji ho a obdivuji umělce, kteří dokážou vtisknout plátnu skutečnou dimenzi. Jako naprostý opak abstrakce je pro mě výzvou, kterou bych chtěl jednou v životě pokořit.

Otázkou ale je, jestli toho vůbec někdy dosáhnu, jelikož mé dosavadní pokusy mají od reality ještě hodně daleko... Také by se mi těžko vzdávalo zářivých a sytých barev, které se v realitě až do takové míry nevyskytují. Vím, že na světě existuje spoustu umělců, kteří vlastní nadání pro hyperrealistikou malbu a ačkoli vím, že jejich úrovně těžko svými pokusy dosáhnu, přesto dále maluji, protože jedině vlastními pokusy a vlastní zkušenosti dokážu docenit nadání, talent, snahu a odvahu jiných. A těm držím palce. A vám taky.
A co vy, máte rádi hyperrealistickou malbu? Chtěli byste se ji jednou naučit?
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama