Kniha Paranorma! Art od Selfish Platinum zdarma ke stažení!

Najdete ji na webu ctenizdarma.cz v sekci "Knihy". K dispozici jsou formáty PDF, epub a mobi.
Sledujte mě na DeviantArt.

Je v rapu místo pro to být "jiný"?

6. january 2016 at 7:56 | Selfish Platinum |  Selfish Platinum doporučuje
Pokud znáte rap jenom okrajově, pak vám tato otázka musí připadat "nonsens". Rappeři jsou přece vždy extravagantní, rádi na sebe upozorňují a nezaleknou se kdejakého módního i jiného "faux-pas". Otázkou ale je, zda mezi nimi není tolik takových "originálů", že se sama rapová komunita možná stala až příliš uniformní.

Například tetování jako kdyby se stalo nedílnou součástí toho, co správný rapper musí mít. Jak ale máte vyniknout díky tetování ve skupině lidí, z nichž někteří v tomto smyslu zašli až za ty nejzasší hranice? Rapper a producent Detail se před pěti lety rozhodl o nebolestnou formu bodyartu a navlékl si barevné rukávy s tetováním. A to byl pro mnoho rapových fanoušků problém. Pro lidi nebyl zkrátka "real".

Dalším příkladem neobvyklého rappera je Young Thug. Thugger Thugger se cítí být ženou a nebojí se svůj neobvyklý styl prosazovat. Mnozí ho zbožňují, ale u velkého počtu ostatních je předmětem ostré kritiky. Zapomněli už snad na jednu z prvních rapových skupin, The Furious Five, jejíž někteří členové se často oblékali do kozaček a silonek? Nebyly tedy začátky rapové hudby z dnešního pohledu daleko extravagantnější a originálnější?

Vím, že mnoho fanoušků dnešního rapu se mnou možná nebude souhlasit, ale troufám si tvrdit, že dnešní rapový styl už neznamená odlišit se, ale spíše zapadnout. Zapadnout někam, kam mnohdy ani zapadnout nechceme. Rapová scéna je i přes všechny tyto jednotící prvky dostatečně rozmanitá na to, abychom některým rapperům fandili, zatímco jiné "nesnášeli". A pokud nechceme být automaticky zařazováni i mezi ty, které nemáme zrovna v oblibě, pak bude lepší, pokud zůstaneme každý sám sebou. Rapová subkultura zkrátka potřebuje další oživení, a třeba právě vy ji dokážete "nakopnout" jiným směrem.


"Stars of spirituality with no definition..."
Selfish Platinum
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama