Kniha Paranorma! Art od Selfish Platinum zdarma ke stažení!

Najdete ji na webu ctenizdarma.cz v sekci "Knihy". K dispozici jsou formáty PDF, epub a mobi.
Sledujte mě na DeviantArt.

Recenze: DetaiL ft. Lil' Wayne, T-Pain, Travie McCoy – Tattoo Girl (foreva)

30. december 2015 at 9:45 | Selfish Platinum |  Selfish Platinum doporučuje
Lil' Wayna a T-Paina známe všichni. Travie McCoy - ok. Ale kdo je sakra DetaiL?

Ano, tuto otázku jsem si položil i já, když jsem poprvé narazil na toto video. A nebyl jsem zdaleka sám - jak prozrazují četné a často i kontroverzní komentáře pod videem, mnoho lidí si do diskuze přišlo "rýpnout" do výkonu nové tváře v hudebním průmyslu. Ale je opravdu tak nová?

Není, samozřejmě. DetaiLa je sice nutné představit, ale jeho zásluhy nikoliv. DetaiL, vlastním jménem Noel Fisher, je totiž věhlasný producent proslulý spoluprací s mnoha hvězdami hudebního šoubiznisu. Za zmínku stojí zejména jeho zásluhy při tvorbě singlu How to Love od Lil'Wayna. Well, tato písnička zrovna nepatří mezi mé nejoblíbenější, ale tím DetaiLa vůbec nechci schazovat. Naopak.

Producenti mají jednu nevýhodu. Ačkoli jejich práce je všem na očích, oni sami často vidět nejsou. Mnohdy si říkám, že u některých z nich není na škodu, když občas zůstanou skryti kritickým zrakům fanoušků. Na mysli mám zejména Polow Da Don, který, ač se jedná také o špičkového producenta, se čas od času objevuje v některých hudebních klipech, kde je proslulý svým extrémě až přespříliš extrémě vysokým sebevědomím. Zkrátka tragédie.

DetaiL mě ale velice příjemně překvapil. Tento umělec nejenže má dobrý styl, kterým dokáže na první pohled zaujmout, ale také vlastní skvělé herecké nadání, díky kterému ve videu působí přirozeně, a vypadá, že je pro aktivní hudební kariéru jako stvořený. Již po pár vteřinách videa si říkám: Jaktože tenhle člověk ještě není slavný... myslím hodně hodně slavný?

Mnoho lidí v komentářích pod videem se mnou ale zjevně nesouhlasí. Objevují se ostré narážky na DetaiLův vzhled a taneční styl. Lidem se kupříkladu nelíbí jeho rukávy s falešným tetováním nebo jeho "taneční" styl "a la tučňák". Ale, upřímně řečeno, pokud si pustíte jakékoli video některého známého interpreta bez zvuku, tak vám možná jeho taneční kroky budou připadat poněkud zvláštní (pusťte si například Mesmerize of Ja Rule a Ashanti a uvidíte sami). Někteří interpreti si dokonce vymyslí vlastní bizarní taneční pohyby, které ale pod dobře znějícím názvem vypadají opravdu cool. DetaiL ale ve videu předvádí, že mu pohybové nadání opravdu nechybí.

Co bych mu ale vytkl já? Autotune. Ne sice autotune jako takový, protože ten může umělci mnohdy pomoci, ale spíše takový ten neustálý elektrický přídech barvy hlasu, který sice ve zpívané pasáži nebyl na škodu, ale v samotném rapu se mi moc nezamlouval.

Mnoho lidí zaměňuje autotune s absencí talentu. Autotune sice mnohdy o hodně změní nebo vylepší barvu a posazení hlasu, ale nedokáže zázraky. Ten hlavní úkol spočívá na umělci samotném, a musím říci, že DetaiL ho zvládl výborně. Není divu, že video za pět let své existence zaznamenalo přes dva miliony shlédnutí. A to se mi zdá s ohledem na vysokou kvalitu a uměleckou hodnotu videa ještě málo.
A co na něj říkáte vy?

 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama