Kniha Paranorma! Art od Selfish Platinum zdarma ke stažení!

Najdete ji na webu ctenizdarma.cz v sekci "Knihy". K dispozici jsou formáty PDF, epub a mobi.
Sledujte mě na DeviantArt.

December 2015

Selfish Platinum - redefinition

31. december 2015 at 23:40 | Selfish Platinum |  Selfish Platinum
Dárek pro vás do Nového roku - nový song od Selfish Platinum!!!Ukázka z knihy od Selfish Platinum!

30. december 2015 at 22:24 | Selfish Platinum |  Selfish Platinum - literární tvorba
Silvestrovské překvapení pro všechny!!! Ukázka ze zatím nevydané knihy od Selfish Platinum. Časem se tu objeví soutěž, ve které bude moci jeden z vás celou knihu vyhrát - proto se neváhejte přihlásit na levé liště k odběru novinek!

Prožijte cool Silvestra!


...

Svoboda. Volnost. V běžném životě si už skoro ani neuvědomujeme, co ta slova znamenají. Je v nich hloubka. Je v nich něco magického. Ano, a konečně to přišlo. Rozsudek padl, a rozpustil všechen strach a obavy z toho, že zbytečně ztratím další kus svého mladého života. Byl jsem volný!


Možná byste se tomu divili, ale euforie mě nezaplavila. Ba naopak, stáhl se mi žaludek a v hlavě mi zběsile kroužilo tisíce myšlenek šedých a nevýrazných jako noční motýli. Nechápal jsem, co se to se mnou děje. Nechtělo se mi uvěřit, že utrpení konečně skončilo. Jako kdybych si tolik navykl na rány bičem, že jsem již zběsile toužil po další. Obrazně řečeno, samozřejmě. Všude okolo mě se ozývaly nadšené výkřiky, ale já jen ztěží poznával obličeje známých zkřivené radostí. Jako kdybych už ani radost neznal. Naopak, děsila mě.

Kdosi mě chtěl poplácat po zádech a já se stáhl. V posledních pár letech pro mě znamenal jediný tělesný kontakt bití a trestání, a já se v nitru své duše obával, že mi chce někdo další ublížit. Všichni mi náhle připadali jako zcela cizí lidé a já se začínal propadat hluboko do svého nitra. Něco se se mnou dělo. Nepoznával jsem se. Najednou jsem začal být plachý a bázlivý. A co více, hlava mi automaticky generovala nepopsatelně strašlivé obrazce, které dohromady tvořily portrét snad samotného zla, které mi mervomocí chtělo ublížit.

Rozhlédl jsem se okolo sebe, a pochopil, že již uběhlo pár okamžiků od chvíle, kdy jsem byl oficiálně propuštěn. Euforie ostatních už pomalu vyprchávala, či se proměňovala v pouhý příjemný pocit, a mí bývalí známí začali spřádat plány na to, jak a kde tu ohromnou událost oslaví.

Byl jsem strašně unavený, jako kdybych snad dva roky nespal. Kdosi si mě povšiml a navrhl, aby to oslavili beze mě a já si tak mohl vklidu odpočinout - pamatuji si zvláštní pokoj s odvážně modrými či fialovými stěnami. Dále už nic...


Padla rána. Trhl jsem sebou. Chvíli jsem nechápal, ale pak mi začalo všechno docházet. Svoboda. Spoustu lidí. Zvláštní pokoj. Tma. Otevřel jsem oči, a zjistil jsem, že se s největší pravděpodobností nacházím v témže pokoji, kam mě uložili. Stěny měly svítivě vínovou barvu a všude okolo byly nahromaděny rádoby dekorativní zbytečnosti. Zaujala mě stříbrná paruka u zrcadla v rohu místnosti a přemýšlel jsem, jak by mi asi slušela... ale vím, komu by slušela ještě lépe... Ano, jsem v bytě u B.

Otočil jsem hlavu a očima vypátral hodiny. Bylo půl šesté večer. Spal jsem více než dvacetčtyři hodin. V pokoji nebyl nikdo přítomen a já se ostýchal vstát a porozhlédnout se po dalších místnostech. A jak jsem brzy zjistil, zbytečně. Další místnosti totiž nebyly. Pouze extrémě malá kuchyňka, koupelna a záchod.

Z myšlenkového rozpoložení mě náhle vyrušil zvuk klíčů v zámku. Stáhl se mi žaludek při pomyšlení, že budu muset s někým komunikovat. A navíc úplně sám. Bylo to ale ještě horší...

Do pokoje vstoupil B. a úplně cizí mladý muž, který by svou výstředností mohl svému doprovodu silně konkurovat. Za nimi se vynořily dvě extravagantní slečny. Nikdo z nich mě nepozdravil.

"Mám v koupelně fungl novej kondicionér, kterej když budeš tak měsíc používat, tak se ti nebudou tolik ničit vlasy tou modrou barvou, a přitom ti tam vydrží," říkal B. tomu cizímu klukovi. Oba v zápětí zalezli do oné koupelny, a děvčata, která je přetím doprovázela, se na sebe pobaveně podívala. Když se dívky usadily na pohovku blízko mé postele, začaly si také povídat. Chovaly se, jako kdybych v místnosti vůbec nebyl. Bylo mi nadmíru trapně.

Když kluci vyšli z koupelny, rozhovor čtveřice se stočil s B. včerejšímu úspěchu jako obhájce.

"... A to je támhleten hastroš?" zeptal se ten kluk s modrým melírem a uměle vyžehlenými vlasy - či to snad byla paruka???

"Jo, to je von. Ale neboj se, brzo ho vodstěhuju."

"Není třeba, jdu sám," vyhrkl jsem bez rozmyslu možná až příliš rychle. Do ruky jsem popadl kufřík s mými osobními věcmi, který mi se někdo donesl, vstal jsem a rychlými kroky vypálil pryč z téhle divné místnosti. Až když se za mnou s duněním zabouchly domovní dveře, jsem se nachvilku zastavil. Na tváři se mi objevil uličnický úsměv a čekal jsem, až mě sem přijdou najít. Uběhla chvilka. Dvě. Tři.... Polilo mě horko. S tlukoucím srdcem jsem si uvědomil, že jsem skončil úplně sám.

Tu noc jsem strávil pod mostem. Nebylo to příjemné, ale už jsem zažil i horší. Hlava se mi točila a bylo mi na umření. Už jsem neměl žádnou jistotu. Neměl jsem žádný opěrný bod. Neměl jsem nic.

...


5 světově nejlepších rapperů (dle Selfish Platinum)

30. december 2015 at 15:24 | Selfish Platinum |  Selfish Platinum doporučuje
5) Detail

Detail sice moc nenatáčí a nevystupuje vzhledem k jeho hlavní producentské profesi, ale všechna jeho videa o to více stojí za to! Jeho performance v Rude Girl od Sean Kingstona je naprosto bezchybná!


4) Drake

Tento rapper mě sice nezaujal hned na první poslech, ale časté opakování jeho tvorby v televizi a rádiu mě donutilo si jeho písničky zamilovat. Rozhodně doporučuji. Nejvíce mě oslovilo jeho vystoupení ve Where Ya At od rappera Future.

3) Tay Dizm

Originální hlas a charisma. Tay je hvězdou světového formátu. Přesvědčí vás například jaho song Everything.

2) Young Thug

Thugger Thugger je natolik osobitý, až je těžké ho kamkoli zařadit. Podle mého názoru bude tento borec diktovat rapovou módu a scénu nejméně v následujících deseti letech. Zazářil třeba v Good Times od Jamie xx ft. Young Thug, Popcaan.

1) Lil' Wayne

Weezy pro mě jednoznačně vede. Rapové scéně už nějakou dobu dominuje a dokázal se stále udržet na vrcholu. Pravdou však zůstává, že se jeho tvorba značně proměnila a otázkou zůstává, zda to nebyly právě jeho starší písničky, které vzbudily tolik ohlasů. Nejlepší je v Pop That of French Montany.


Recenze: DetaiL ft. Lil' Wayne, T-Pain, Travie McCoy – Tattoo Girl (foreva)

30. december 2015 at 9:45 | Selfish Platinum |  Selfish Platinum doporučuje
Lil' Wayna a T-Paina známe všichni. Travie McCoy - ok. Ale kdo je sakra DetaiL?

Ano, tuto otázku jsem si položil i já, když jsem poprvé narazil na toto video. A nebyl jsem zdaleka sám - jak prozrazují četné a často i kontroverzní komentáře pod videem, mnoho lidí si do diskuze přišlo "rýpnout" do výkonu nové tváře v hudebním průmyslu. Ale je opravdu tak nová?

Není, samozřejmě. DetaiLa je sice nutné představit, ale jeho zásluhy nikoliv. DetaiL, vlastním jménem Noel Fisher, je totiž věhlasný producent proslulý spoluprací s mnoha hvězdami hudebního šoubiznisu. Za zmínku stojí zejména jeho zásluhy při tvorbě singlu How to Love od Lil'Wayna. Well, tato písnička zrovna nepatří mezi mé nejoblíbenější, ale tím DetaiLa vůbec nechci schazovat. Naopak.

Producenti mají jednu nevýhodu. Ačkoli jejich práce je všem na očích, oni sami často vidět nejsou. Mnohdy si říkám, že u některých z nich není na škodu, když občas zůstanou skryti kritickým zrakům fanoušků. Na mysli mám zejména Polow Da Don, který, ač se jedná také o špičkového producenta, se čas od času objevuje v některých hudebních klipech, kde je proslulý svým extrémě až přespříliš extrémě vysokým sebevědomím. Zkrátka tragédie.

DetaiL mě ale velice příjemně překvapil. Tento umělec nejenže má dobrý styl, kterým dokáže na první pohled zaujmout, ale také vlastní skvělé herecké nadání, díky kterému ve videu působí přirozeně, a vypadá, že je pro aktivní hudební kariéru jako stvořený. Již po pár vteřinách videa si říkám: Jaktože tenhle člověk ještě není slavný... myslím hodně hodně slavný?

Mnoho lidí v komentářích pod videem se mnou ale zjevně nesouhlasí. Objevují se ostré narážky na DetaiLův vzhled a taneční styl. Lidem se kupříkladu nelíbí jeho rukávy s falešným tetováním nebo jeho "taneční" styl "a la tučňák". Ale, upřímně řečeno, pokud si pustíte jakékoli video některého známého interpreta bez zvuku, tak vám možná jeho taneční kroky budou připadat poněkud zvláštní (pusťte si například Mesmerize of Ja Rule a Ashanti a uvidíte sami). Někteří interpreti si dokonce vymyslí vlastní bizarní taneční pohyby, které ale pod dobře znějícím názvem vypadají opravdu cool. DetaiL ale ve videu předvádí, že mu pohybové nadání opravdu nechybí.

Co bych mu ale vytkl já? Autotune. Ne sice autotune jako takový, protože ten může umělci mnohdy pomoci, ale spíše takový ten neustálý elektrický přídech barvy hlasu, který sice ve zpívané pasáži nebyl na škodu, ale v samotném rapu se mi moc nezamlouval.

Mnoho lidí zaměňuje autotune s absencí talentu. Autotune sice mnohdy o hodně změní nebo vylepší barvu a posazení hlasu, ale nedokáže zázraky. Ten hlavní úkol spočívá na umělci samotném, a musím říci, že DetaiL ho zvládl výborně. Není divu, že video za pět let své existence zaznamenalo přes dva miliony shlédnutí. A to se mi zdá s ohledem na vysokou kvalitu a uměleckou hodnotu videa ještě málo.
A co na něj říkáte vy?


Who da f*ck is Selfish Platinum?!

29. december 2015 at 23:17 | Selfish Platinum |  Selfish Platinum
Selfish Platinum je mladý rapper, který velkou část svého dosavadního života věnoval kreativní tvorbě. Už jako malý kluk rád kreslil, zpíval a cokoli vytvářel. Nikdy se nebál být originální a vždy se spoléhal především sám na sebe. Na střední škole se intenzivně věnoval zvukařině, hře na elektrickou kytaru a hip hopovému tanci. Vždy si šel za svým cílem a čekal na ten správný čas.
Kromě své hudební tvorby napsal knihu, kterou ale zatím nepublikoval. Ve svém volném čase rád jezdí na waveboardu a poslouchá hudbu jiných interpretů. Jeho nejoblíbenějším rapperem je Lil Wayne.